Skype'i "maffia" tegi uue suhtlusäpi Wire

 "Wire" on moodne kommunikatsioonivõrgustik, mida on inspireerinud ja mis on loodud moodsaima riistvara jaoks," kirjutab Wire'i üks asutajatest Jaanus Friis.

Mida Friis riistvara-inspiratsiooni all mõtleb, pole täpselt aru saada, kuid Wire teeb praegu kolme asja: sellega saab saata tekstisõnumeid, pilte ja teha häälkõnesid.

Nii nagu mõne moodsama mobiilioperaatori võrgus, on ka Wire'i häälkõned HD-kvaliteedis ehk parema heliga kui tavalised telefonikõned.

Wire töötab mobiilides ja tahvlites (nii iOS kui Android) ja Maci arvutites, peagi peaks lisanduma võimalus teenust brauseris kasutada.

Kõik vahetatud sõnumid püsivad kõikides seadmetes sünkroonis ja kui näiteks telefonis pidada kellegagi Wire'i-kõnet, siis ühe nupuvajutusega
saab kõne arvutisse üle tõsta.

Wire'i taga on nn Skype'i maffia ehk osa neid inimesi, kes kümmekond aastat tagasi Skype'i lõid. Peale taanlasest Friisi on Wire'ile visuaalselt rikkaliku välimuse andnud eestlasest disainer Priidu Zilmer. Ka Wire'i tegevjuht Jonathan Christensen on aastaid Skype's töötanud.

(Delfi)